Wyszukiwarka internetowa Yahoo

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach (inaczej SEO) to proces ulepszania Twojej witryny, aby była ona wyżej w wyszukiwarkach. SEO to jeden z najbardziej niezawodnych, skutecznych i niedrogich sposobów na to, aby Twoja strona była bardziej widoczna dla ludzi, którzy aktywnie szukają odpowiedzi na swoje pytania, produkty, których potrzebują lub usługi, których pragną.

Yahoo! w większości jest uważane za portal internetowy, a nie wyszukiwarkę. Jednak to właśnie wyszukiwarka internetowa jest jedną z kluczowych funkcji tego portalu. Strona główna Yahoo! jest znacznie bardziej estetyczna i interaktywna niż Google czy Bing i zawiera szeroką gamę produktów i funkcji, które łączą użytkownika z wiadomościami, zakupami, podróżami, pocztą elektroniczną, Tumblr, Flikr i wieloma innymi.

Wyszukiwarka internetowa Yahoo! jest zasilana przez Bing, chociaż Yahoo! kontroluje projekt i wyniki wyświetlane w swoich SERP-ach.

SEO w wyszukiwarce Yahoo!

Jeśli jesteś przekonany, aby zacząć pozycjonowanie w wyszukiwarce Yahoo!, ważne jest, abyś rozpoznał niektóre różnice między pozycjonowaniem dla Google, a Yahoo! Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć na samym początku:

  • Konkurencja jest potencjalnie niższa,
  • Algorytmy Yahoo! sie są tak skomplikowane jak w przypadku Google,
  • Yahoo! i Bing są do siebie podobne,
  • linki zewnętrzne odgrywają ważną rolę,
  • wiek Twojej strony ma znaczenie.

Wskazówki dotyczące pozycjonowania w wyszukiwarce Yahoo!:

  1. Przeprowadź badania słów kluczowych
  2. Używaj wielu słów kluczowych
  3. Twórz interesującą zawartość
  4. Sprawdzaj aktualności

Pamiętaj, że pozycjonowanie ulega ciągłym zmianom, więc nigdy nie będzie skuteczne, aby wszystkie swoje moce przerobowe przeznaczyć na jedną wyszukiwarkę. Jedynym sposobem na uzyskanie i utrzymanie wyników wyszukiwania jest optymalizacja pod kątem każdej wyszukiwarki, w tym Yahoo!